Egzersiz Anatomisi & Egzersizleriniz Icin Egitmen Rehberi

Yazar: Pat Manocchia

AKILCELEN KITAPLAR

Egzersiz Anatomisi, egzersizlerle ilgili anatomik yapıları aktaran, yazılmıs ilk kitap olmamakla birlikte, soylenecek son sozu soylemis olmak gibi bir niyet de tasımıyor. Ayrıca egzersizler uzerine yapılan uzun calısmalar sonucu bulunan bir dolu yeni sozcuk icerdigini de soyleyemeyiz. Bu kitap, hem spor alanındaki yetkin kisilerin hem de olmayanların yararlanabilecekleri bir calısma olması ozelligiyle, essiz ve genis kapsamlı bir egzersiz anatomisi kitabı olarak raflardaki yerini alacak umidindeyiz.
Genellikle, egzersizlerin anatomik cizimlerle birlikte gosterildigi kitaplar, hareketlerin nasıl yapılacagını acıklayıcı bilgiler icersin veya icermesin, iki grup okuyucu kitlesini hedef alır: vucut gelistirme sporuyla ugrasanlar ve bilim adamları Bu kitapta amaclanan ister vucut gelistirme sporcuları, ister bilim adamları olsun, bu bilgilerin spor yapan herkesin erisimine acık ve yararlanabilecegi bir kaynak olmasını saglamaktır. Bununla birlikte, EGZERSIZ ANATOMISI hareketlerin gerceklestirilmesi icin beden sistemlerinin birbirlerine nasıl baglı olduklarını da goz onune alıyor. Bitisik kasların ve yapıların, aynı zamanda harekete direk olarak dahil olmayanları da kapsamak uzere, egzersize ve onu muteakip gelismeye nasıl dahil olduklarını ve katkıda bulunduklarını gosteriyor.

Egzersiz Anatomisi kitabında hareket acıklamaları, tipik bir antrenmanın gelisim hatlarını cizer nitelikte bir yapıda yazılmıstır. Bu acıklamalar, kapsamlı bir antrenmanın icermesi gereken tum elementleri kapsıyor olmasına ragmen, hicbir sekilde gerekli tum acıklamaları yapıyor olma gibi bir iddiası yoktur. Bu kitabın en iyi kullanımı, dogru pozisyon almak ve kasların harekete nasıl dahil olduklarını gormek amacıyla bir basvuru kitabı olarak degerlendirilmesi seklinde olacaktır. Aynı zamanda bu kitap, verilen egzersiz yapılırken, her bir harekette, bedenin kalan bolgelerinin nasıl rol oynadıkları konusunda fikir verebilmelidir.

Cevirmen: Serpil Aras
Yayın Tarihi 2014-04-01
ISBN 6055381899
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 191
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 20 x 26 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.