Egitim Psikolojisi – Kuram ve Uygulama

Yazar: Robert E. Slavin

NOBEL YAYIN DAGITIM

Unlu egitim psikologu Robert Slavin’in Egitim Psikolojisi kitabının onuncu baskısı, kuramı uygulamaya aktarma konusunda onemli bir eksikligi gidermekte ve ogretmenlerin sınıfta ihtiyac duyabilecekleri alanlarda uygulayabilecekleri bilgileri icermektedir.
Kitap, yansıtıcı ve bilincli bir ogretmenin uygulayabilecegi en yeni arastırmaları sunarak, bilincli ogretmen uzerine odaklanmaktadır. Slavin’e gore bilincli ogretmen, uygulamasını devamlı surette yansıtan ve bu uygulamaların ogrencileri nasıl etkiledigi hakkında net bir dusunceye dayalı olarak ogretim kararları veren kisidir.
Bu kitapta okuyucular alanda onemli ve yeni ortaya cıkan bazı konular ile karsılasmaktadır. Bu konulardan bazıları; 21. yuzyıl becerileri, ilk yıllarda dil ve okuma yazmanın gelisimi, iki dilli egitim, noroloji alanındaki yeni arastırmalar, is birligine dayalı ogrenme konusundaki son arastırmalar, okumada sorun yasayan okuyucular icin ozel yardım, kucuk gruplarla calısma ve bilisim alanındaki en yeni arastırmalar, gelismeler ve uygulamalardır. En ince ayrıntısına kadar guncel olan alıntılar, kitabın en guncel arastırmalar uzerine temellendirildiginin bir gostergesidir. Bu kitapta, 656 yeni ve guncellenmis kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakların % 55’i 2000 yılı sonrasına aittir.
Robert Slavin, akademik derinligini sergilerken aynı zamanda sanki ders anlatır gibi okuyucuları ile yuz yuze bulusmayı da amaclamaktadır. Kitap yeni ve farklı bir yaklasımla pek cok teorik bilgiyi uygulamalı olarak sunan, teorik bilgilerin kavramsal olarak uygulamaya nasıl donusturulecegini gostererek ogretmeyi amaclayan ve bunda basarılı oldugu acıkca belli olan iyi bir basvuru ve ders kitabı olarak ogrencilere ve egiticilere onerilmektedir.

Cevirmen: Kollektif
Yayın Tarihi 2015-03-01
ISBN 6051334820
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 324
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 21.5 x 27.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.