Edebiyata Ovgu

Yazar: Carlos Fuentes

NOTOS KITAP YAYINEVI

Edebiyata Ovgu Turkiyeli okurun da iyi tanıdıgı iki buyuk Latin Amerikalı yazarın, Mario Vargas Llosa ile Carlos Fuentes’in yaratıcı aklından cıkma uc metinden olusuyor.
Mario Vargas Llosa, 2001 yazında, ABD’nin saygın The New Republic (TNR) dergisinde yayımlanmıs “Neden Edebiyatı”ta, edebiyatın, kurmacanın gercekdısılıkları ve “yalanlar”ının, yalnızca toplumsal gercekligi degil, belki daha da cok, insanın en gizli, diplerde yatan gercekligini nasıl acıga vurdugunu acıklamaya calısıyor.
Carlos Fuentes, 2005 Eylulu’nde duzenlenen Berlin Uluslararası Edebiyat Senligi’nde yaptıgı acılıs konusmasının metni olan “Romana Ovgu”de, 2005’te yayımlanısının 400. yılı kutlanan Don Quijote romanından cıkarak edebiyatın ama ozellikle de romanın gunumuz dunyasında tasıdıgı anlamı, yuklendigi islevi acıklıyor.
Ucuncu ve son yazı olan “Okumaya ve Kurmacaya Ovgu” ise, 2010 yılında Nobel Edebiyat Odulu’ne deger gorulen Mario Vargas Llosa’nın Stockholm’deki odul toreninde yaptıgı konusmanın tam metni. Edebiyat dusuncesini zenginlestirecek uc vazgecilmez metin.

Yayın Tarihi 2014-06-03
ISBN 6055904852
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 70
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.