Dunyanın Butun Sokakları Isyanda

Yazar: EVEREST YAYINLARI

Uzun zamandır ilk defa yaslı gezegenimizin neredeyse butun ulkelerinin sokaklarında bir ‘isyan’ yasandı. Kuresellesme-karsıtı eylemlerin hazırladıgı zemin uzerinden yukselen ve ondan daha genis bir kapsamda yayılan savas-karsıtlıgının onumuzdeki donemde nasıl bir nitelik kazanacagını kestirmek pek mumkun degil tabii. Ancak bu ‘hareketliligin’ gerek bu ‘dalga’ya katılan tek tek insanların hayatlarında gerekse siyasal-kulturel duzeyde bir iz bıraktıgından ve ustelik bu izin guclu etkilerle birlikte yayıldıgından kimse suphe duyamaz.

Iste, Osman Akınhay ile Ozcan Ozen’in Irak Savası’nın basladıgı gunlerde hazırlamaya basladıkları ve dunya capında yasanan ‘dalga’, ‘alt ust olus’ ve ‘yeniden mevzilenme’yle ilgili gorus ve degerlendirmeleri sıcagı sıcagına okura aktarmayı hedefledikleri elinizdeki bu derlemede, tam da boyle bir donum noktasında hepimizi ilgilendiren can alıcı sorunlarla ilgili makale ve soylesileri bulacaksınız.

Butun dunyayı saran savas-karsıtlıgı hareketinin niteligi nedir ve bu ‘dalga’nın solugu kesilecek miı ABD’nin Ortadogu’ya ‘isgalci guc’ olarak gelmesiyle bir Arap Intifadası ya da ‘Ronesansı’ yasanacak mıı Turkiye’de Islamcı kesim Irak saldırısı karsısında neden gorece suskun kaldıı Kuzey Irak’taki Kurtlerin Amerikan mudahalesinden medet ummaları nasıl sonuclara yol acacakı Iste, elinizdeki derlemenin cevap aradıgı bazı temel sorular…

Derleyici: Osman Akınhay
Derleyici: Ozcan Ozen
Yayın Tarihi 2003-04-25
ISBN 9752890725
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 368
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 2. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.