Dunden Bugune Sifacılık ve Ruhsal Sifa

Yazar: Selman Gerceksever

ONBIR YAYINLARI

Elinizdeki kitabın konusu olan "RUHSAL SIFA", 1850’II yıllardan itibaren kendini hissettirmeye calısan Spiritualizm’in (Ruhculugun), uygulamaya dayalı ve daha cok "SpIritzim" ile Ilgili alanlarından biridir. Aslında, sadece ruhculugun ve genel anlamda "SIFACIL1GIN" degil, "RUHSAL SIFA"nın gecmisi, bu kitapta da gorulecegi gibi sanıldıgından cok daha eskilere dayanır.

Ruhsal sifa uygulamaları, sadece Kadim Mısır ve Yunan mabetlerinde degil; spirituel ogretmenler, Cin’de lamalar, Tibet’te Gurular tarafından, Hintistan’da ve hatta Galile Golu cevresinde Isa Peygamber ve havarileri tarafından yapılıyordu. Ruhsal Sifa’dan Romalıların da haberi vardı; ilk Hıristiyanlar, Ruhsal Sifa’y1 birbirine ogretiyordu.

Gunumuz bilimleri maddeci kesimi -bilimsel bir "tutuculuk" icinde- Deneysel Ruhculuk ve Parapsikoloji ile elde edilen bircok kanıta ragmen, insanın metabiyolojik yanına Inanmıyor ama bu iki alanda kazanılan kanıtlara ve bilgi birikimine ek olarak "GENEL SIFACILIK"ın ve "RUHSAL SIFA"nın gecmisiyle ilgili belge ve bilgilerde insanın gercek dogası hakkında pek cok kanıt icermektedir. Tutuculuktan uzak, on yargılardan arınmıs bir zihin ile konuya yaklasmak gerek.

Daha yaygın adıyla "alternatif tıp" olarak bilinen ruhsal sifa ve onun cagdas tedavi sekilleri, gunumuz tıbbının Onerdigi ilaclara degerli bir ek olarak kabul edilmeye baslanmıstır. Hatta simdilerde Ingiliz MedIkal Kurumu bile, modern tıbbın basarısız oldugu bazı tıbbi tedavilerde ruhsal sifanın basarısını kabul etmis gorunmektedir.

Oldukca kapsamlı bir literatur taraması ile Ruhsal Sifa’nın tarihsel sureclerini Icine alan bu yapıtta ayrıca gunumuzde; Aromaterapi, Ses ve Yoga ile Sifa gibi pek cok sifa tedavi yontemlerini icine alan calısmaları da bulacaksınız.

Yayın Tarihi 2009-09-03
ISBN 9944180214
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 232
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.