Dolambac

Yazar: Gerbrand Bakker

METIS YAYINLARI

Adının Emilie oldugunu soyleyen Hollandalı bir kadın Galler’in kuzeyinde eski bir ciftlik evine tasınır. Kocasını ve eski hayatını terk edip gelmistir buraya – ama nedenı Neden ancak bir sureligine kiraladıgı bir ciftligin bahcesini guzellestirmeye adar kendiniı Neden bucak bucak kacar herkestenı Ve neden kacmadıgı tek kisinin —bir geceligine ciftlikte konaklayan ve ardından kalmaya devam eden bir genc adamın— varlıgı ona hem mutluluk hem acı, hem huzur hem de endise verirı Kimin nesidir, nasıl bir kadındır bu "Emilie"ı

Her seyi bir cırpıda anlatan bir roman degil Dolambac; kafamızdaki soru isaretleri yavas yavas, "Emilie"nin eski hayatına dair hatıraları ve hala Hollanda’da olan kocasının onu arama sureci sayesinde siliniyor, taslar yerine oturuyor.

Bakker, duygusallıga kacmadan okurda guclu duygular uyandıran, yalın cumlelerle en karmasık durumları resmedebilen, karakterlerin ic dunyalarını ve ruh hallerini uzun uzadıya anlatmadan okura "hissettirebilen" bir yazar. Anlatımın sadeligiyle icerigin yogunlugu keskin bir tezat olusturuyor. Dolambac da bu meziyetlerden nasibini fazlasıyla almıs, son derece kendine ozgu, ice isleyen bir roman.

Cevirmen: Turkay Yalnız
Yayın Tarihi 2013-05-23
ISBN 9753429177
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 200
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.