Doktorumun Hastasıyım.com

Yazar: Elgiz Yılmaz

GIZA YAYINLARI

“Hic suphesiz ki doktor-hasta iliskisi karsılıklı bir iletisim surecidir.” Hem hasta hem doktor farklı beklentiler icerisindedir. Bu iliskiler ve beklentiler internet ortamına nasıl yansımaktadırı Hastalar, “internette yer alan doktorlara ait web sitelerine nasıl yaklasmaktaı Neler talep edilmektedirı

Bu soruların yanıtı yazarımız Elgiz Yılmaz tarafından kendi branslarında uzman Turk doktorlarıyla gorusulerek analiz edilmistir. Calısma sadece bir durum saptaması degildir. Yurtdısında, doktor-hasta iletisimi acısından yaygın olarak kullanılan internet teknolojilerinin ve sosyal medyanın yurtdısındaki rolu de ele alınmıstır.

Internetin, hasta ve hasta yakını ile etkili iletisim kurma ve sorun cozme konusunda getirdigi teknikler; Doktor-hasta iletisiminde “sanal” iletisimin onemi; bireylerin saglık sorunları ve konularıyla ilgisi; saglıksız veya hastalıklı bir yasam karsısında duyulan endise, korku, cekinme veya umursamazlık; butun bu unsurların doktor ile hastanın gerek yuz yuze, gerek internet uzerinde kuracagı iletisime etkisi; hastalıkların tedavisinde doktor-hasta etkilesimi ve isbirligi, elinizdeki kitapta yer alan konu baslıklarıdır.

Yayın Tarihi 2012-11-15
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 118
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.