Dine Karsı Din

Yazar: Dr. Ali Seriati

ISARET YAYINLARI

Dr. Ali Seriati, kendi kullandıgı terim ile ifade edecek olursak, "Safevi Siiligi" mensubu bir bilim adamı degildir.
Seriati, 1977’de 44 yasında iken dunya hayatı son bulmus genc ve heyecanlı bir bilim adamıdır. Onun dini egitim ve inancının saglamlıgı, istisnasız butun eserlerinde gorulur. O, genc yasında sehid edilecegini biliyormuscasına, soylenmemis bir sey kalmasın diye cosku icinde, butun dusuncelerini heyecanlı bir uslup ve tevhidi bir anlayısla aktarmaktadır.
Seriati’nin dusunceleri temelde dogru ve istisnasız iyi niyetle ileri surulmus dusuncelerdir. Ne var ki bazı degerlendirmeleri ilk bakısta sarsıcı gelebilir. Boyle bir degerlendirme ile karsılasıldıgında derhal yazar hakkında kotu zanna sahip olunacak yerde; yazının, kitabın veya konusmanın butunu degerlendirilirse, yazarın yanlıs anlamaları onlemek icin sık sık yaptıgı acıklamalarla, aynı dusunceye okuyucuyu alıstırdıgı ve bu degerlendirmenin "belki de" yanlıs olmadıgı gorulecektir.
Yazar, elinizdeki konusma metninde "Din Halk Yıgınlarının Afyonudur" sloganını ele almakta ve Islami acıdan elestirisini yaparak dogru sonuca varabilmenin metod ve yollarını gostermeye calısmaktadır.
Dr. Seriati’yi rahmetle anıyor, bu cevirinin de uzerinde dusunulmeye deger bulunacagını umid ediyoruz.

Cevirmen: Prof. Dr. Huseyin Hatemi
Yayın Tarihi 2013-01-01
Orjinal Adı mezheb aleyhi mezheb
ISBN 9753500181
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 95
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.