Dijital Fotografcılıgın El Kitabı (Cilt4)

Yazar: ALFA YAYINLARI

Scott Kelby, Dijital Fotografcının El Kitabı’nun yazan (tum zamanların dunya capında en cok satan dijital fotografcılık kitabı) en coksatanlar ustesine giren Cilt 3’te kaldıgı yerden devam eden yepyeni bir kitapla geri dondu. Bu kitap "Hmmm demek ki boyle yapıyorlar." soyleminden cok daha fazlasını sunuyor. Konusuna odaklanan ve teknolojik jargondan uzak olan bu kitap sayesinde fotograflarınızı guzellestirebilirsiniz.

Bu kitabın cok parlak bir onerisi var ve Scott bu oneriyi nasıl acıklıyor: Diyelim ki sizinle birlikte bir kime gittik ve bana "Hey Scott, bu portre icin ısıgın yumusak ve daha guzel gorunmesini istiyorum. Softbox’u ne kadar geriye yerlestirmem gerekirı" diye sordunuz. Size ısık oranları ya da flas nitelikleri ile ilgili bir ders vermem. Gercek hayatta soyle derim: "Karede gorunmemek sartıyla ozneye olabildigince cok yaklas." Iste bu kitap tamamen bununla ilgilidir: Sizinle cekime cıkacagız ve soru¬larınızı yanıtlayacagım, size onerilerde bulunacagım ve bildigim sırları tıpkı bir dostumla paylasıyormus gibi sizinle de paylasacagım. Teknik acıklamaları ve fotografcılık jargonunu kullanmaksızın.

Her sayfada fotograflarınızı daha guzel yapabilmek icin sadece bir kavram acıklanıyor. Sayfayı’ her cevirdiginizde, calısmalarınızı bas-cek fotograflardan galerilere asılacak baskılara donusturecek olan profesyonel bir ayarı, aracı ya da ipucunu ogreneceksiniz. Sadece "idare eder" kareler cekmekten ve "Neden benim fotograflarım da boyle gorunmuyorı" diye dusunmekten sıkıldıysanız, bu kitap tam size gore.

Bu kitap, kafa karıstırıcı bir jargon ve ayrıntılı kavramlar iceren teorik bir kitap degil. Bu kitap hangi dugmeye basacagınızı, hangi ayarı ne zaman kul¬lanacagınızı gosteren bir kitaptır. Sır gibi saklanan yaklasık 200 kadar "ipucu" ile cekimlerinizi daha iyi gorunumlu, daha net, daha renkli ve daha profesyonel hale getirecektir.

Yayın Tarihi 2013-04-01
ISBN 6051067278
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 235
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 15.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.