Devrimci Kimlik Kisilikler Unutulmasın Unutturulmasın

Yazar: Sırrı Ozturk

SORUN YAYINLARI

Sınıflı toplumlarda ve sınıf mucadelesinin verildigi ulkelerde ve sureclerde tukenmeyen enerjileriyle Devrimci Kimlik ve Kisilikler daima yerlerini almıstır. Devrimci Kimlik ve Kisilikler ozel yasamları, uretim faaliyetindeki rolleri, isleri ve tum nitelikleriyle toplumda sevilip sayılmaktadırlar. Onların devrimci yasamlarını, direngenliklerini, anılarını ve davaları ugruna verdikleri mucadeleleri diri ve temiz tutmak zorundayız.
Sınıfsız, somurusuz, sınırsız, esitlikci, ozgurlukcu bir dunyanın uretilip yaratılmasında Devrimci Kimlik ve Kisiliklerin ozel ve cok saygın bir yeri vardır. Devrimci Hareketimizin yeni nitelikler kazanmasında onlar; “yol acıcı” oncu bir isleve sahiptirler.
Her sınıflı toplumda somurulen ve ezilen sınıflar, bu turden niteliklere sahip insanları yetistirmis ve onların yasamlarını abidelestirmistir. Yasadıgımız cografyada ise, “Sol Cenah” orgutleri “Benim partim, benim sendikam, benim gazetem, benim sehidim…” diyerek politika yaptıgını sanmakta, Devrimci Kimlik ve Kisilikler’in anılıp sahiplenilmesi konusunda da benzeri bir yaklasımı sergiledigi gorulmektedir. Kimileri ise, “Orgutler Anarsisi” parselasyonunda, devrimci hizayı bozarak, bu insanlarımızı anmak dahi istememektedir. Oysa bu turden niteliklere sahip insanlarımızı sınıf mucadelesi yetistirmistir. Onları kimi burjuva ve kucukburjuva “sol” kaygılar dısında ve ustunde tutmamız esastır. Devrimci Kimlik ve Kisilikleri Devrimci Hareketimiz yetistirmistir. Onlar artıları ve eksileriyle bu cografyanın insanlarıdır. Terini ve kanını davası ugruna akıtmıslardır.

Elimizdeki kitapta Devrimci Hareketimize butunluklu bakamayan kimi orgut, grup ve seflerce anılmayan ya da “suskunlukla” gecistirilmek istenen bizim insanlarımızın portrelerinin cizilerek Kolektifimizce kitaplastırılması uygun gorulmustur.

Yayın Tarihi 2011-10-31
ISBN 9754311884
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 272
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.