Dersimiz: Ataturk

Yazar: Turgut Ozakman

BILGI YAYINEVI

Ataturk’u en dogru ve en yalın bicimde herkese anlatabilecek tek kitap.
Tarih, savaslarda dusmana galip gelen buyuk komutanlarla dolu. Tarihte milletlerini daha ileriye goturmek icin calısan bircok onemli onder var. Ama hicbiri Ataturk gibi anılmıyor, ozlenmiyor. Tarih sayfalarında uyuyorlar.
Cunku aralarında Ataturk gibi hem vatanını dusmanlardan temizleyip yeni bir devlet kuran, hem milletini somuruden, hurafelerden, ortacaglılıktan kurtarıp cagdas uygarlıga kavusturan biri yok.
Ustelik Ataturk’un Milli Mucadele ve Cumhuriyet zaferlerinin ozellikleri, kosulları incelenirse, benzersiz buyuklugu daha iyi anlasılır.
Ataturk yoksul, ilkel, geri, cagdısı toplumu caga acan, Anadolu aydınlanmasını baslatan, Turkiye’yi kalkındıran insandır.
Bu konuda da ornegi yok.
Birligimizi, dirligimizi, gelecegimizi korumak icin buyuk kucuk, kadın erkek herkese gercek Ataturk’u, degerini, buyuklugunu, orneksizligini iyi anlatmalıyız. Okulda, ailede, is yerinde, basında, televizyonlarda, radyolarda, yurtdısında, her yerde, herkese.
Dersimiz: Ataturk bu buyuk odevin bir adımıdır.
Ogretmen ve ogrencilerin her zaman basvurabilecekleri essiz bir kaynak.
Senaryonun tam metni.
Turgut Ozakman’ın yalın ve guzel diline eslik eden renkli film kareleriyle hazırlanan kitap 17 Mart 2010’da filmin galasıyla birlikte kitapcılarda.

Yayın Tarihi 2010-03-17
ISBN 9752203501
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 112
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 13.3 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.