Derin Hizbullah & Islamcı Siddetin Gelecegi

Yazar: Rusen Cakır

METIS YAYINLARI

17 Ocak 2000 tarihinde Istanbul Beykoz’da yapılan Hizbullah operasyonu televizyonlardan canlı olarak yayınlanmıstı. Kazılan her mezar ev, bulunan her ceset, domuz bagları, iskenceli sorgu kasetleri, Hizbullah’ı Turkiye gundeminin ilk sırasına yerlestirdi. Bir yıl sonra, 24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır’da, ilin Emniyet Muduru Gaffar Okkan ve bes meslektası aynı orgut tarafından olduruldu. Bu suikast, orgutun belini kırdıklarını iddia eden yetkililere cok sert bir tekzip oldu; aynı zamanda Hizbullah hakkındaki senaryoların daha da artıp karmasıklasmasına yol actı.
Derin Hizbullah, orgutu baska odaklarla kurdugu "derin iliskiler" temelinde degil, bizzat kendi derinligi icinde ele alıyor. Orgut ve lideri Huseyin Velioglu hakkında gun ısıgına cıkmamıs bilgiler de iceren kitapta, Mısır, Cezayir, Afganistan gibi ulkelerde yasananlardan hareket ederek dunyada ve Turkiye’de Islamcı siddetin gelecegi tartısılıyor.
Gecen sene yasanan tahliyelerin ardından dikkatler yeniden orgute cevrilmisti. Rusen Cakır, ilk basımını 2001 yılında yaptıgımız kitabın bu yeni basımına, gecen on yılı ve son gelismeleri degerlendiren bir bolum ekledi.

Yayın Tarihi 2011-06-03
ISBN 9753423076
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.