Denetim & SPK Duzenlemeleri ve 3568 Sayılı Mevzuat Kapsamında

Yazar: Dr. Cem Niyazi Durmus

ALFA YAYINLARI

Teknolojik gelismelerle birlikte uretimyontemlerindeki gelismeler, buna baglı olarak mal ve hizmet arzının cesitlenmesi, isletmelerin ve pazarın hem nitelik olarak hem de nicelik olarak buyumesi ve farklılasması ile sonuclanmıstır. Bu dinamik surec devam etmektedir. Bu gelismeler, isletmelerin faaliyetleri ile ilgili finansal bilgileri sadece kendi ihtiyacları icin degil, ticari iliskileri nedeniyle ulusal ve uluslararası isletmelere, piyasalara sunmasını bir zorunluluk haline getirmistir. Isletmelerin faaliyetleri ile ilgili iddiası ve faaliyetlerinin ozeti anlamına gelebilen mali tablolara guven konusu bir sorun olarak karsımıza cıkmaktadır. Mali tablolara guven konusundaki endiselerin haksız olmadıgını da bircok olay ispatlamaktadır.

Butun bu gelismeler, denetimin faaliyetlerinin, isletmeler, isletmelerin ticari cevresi ve hatta isletmelere musavirlik ve danısmanlık hizmeti veren uzmanlar icin gerekliligini ve artan onemini surekli olarak on plana cıkarmaktadır.

Bu calısmanın amacı son yıllarda onemi daha da artan mali tabloların bagımsız denetimi ile ilgili konulara hem teorik acıdan hem de uygulama acısından yeni bir bakıs acısı getirmektedir.

Denetim faaliyetleri ile ilgilenen tum cevrenin yanında Serbest Muhasebeci Mali Musavirlik staja baslama ve yeterlilik sınavlarına hazırlananlar ve yeminli mali musavirlik sınavlarına hazırlananlar da bu calısmadan yararlanacaktır.

Kapak: Gokhan Burhan
Yayın Tarihi 2008-06-01
ISBN 6051060064
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 242
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.