Daglıca & Kod Adı Dugun

Yazar: Nevzat Cicek

LAGIN YAYINLARI

Daglıca baskınından sonra Turkiye bir yol ayrımına gelmisti. Ya savasa yonelecekti, ya da ortak akılla hareket edip barısa! Biz bu yolu sectik, akıllı hareket edip temaslarımızı yogunlastırdık. Daglıca belki bir Turk-Kurt savası cıkarmak icin yapılmıstı. Bunu isteyenler vardı. Ancak bizi bunu akıl yoluna giderek astık. (Ahmet Davutoglu)

Kurt Acılımı’nın ilk fikirlerinin Daglıca Baskını’ndan sonra Basbakan Erdogan ile Bush arasındaki telefon gorusmesiyle ortaya cıktı. Ekim 2007’deki Daglıca Baskını sonrası yeni strateji gelistirdik. MIT Mustesarı Emre Taner Beyi Kuzey Irak’a gondermemiz o tarihe rastlar. (Ali Babacan)

Daglıca’yı nasıl tarif edeceksiniz. Tariflerin uzerinde bir yer… 21 Ekim gece yarısı uc koldan saldırıldı. Ve bu catısma aralıklarla tam 36 saat surdu. (Yasar Buyukanıt)

Bu baskın zafiyet olmadan olmaz. Uyanıklık yok. Tedbir yok. Orada bircok birlik, subay, komutan var. Bir eksiklik, noksanlık, zayıflık oldugu ortada. (Osman Pamukoglu)

Bizim bu olaydaki dehset hatamızı soyleyeyim mi size, dehset… benim kesinlikle tabur komutanlıgından alınmam lazımdı bu hata uzerine. (Onur Dirik)

Askerlik mesleginin ozunu teskil eden Askerlik yeminine her asker kisinin her turlu ortamda ve kosulda sadakatle baglı kalmasının gerekliligi personele hatırlatılmalı ve ne kadar onemli oldugu bilinci personele yerlestirilmelidir. (Idari Tahkikat Raporu)

Vatan haini degilim. Eger vatan haini olarak ilan edecekseniz anlıma bir kursun sıkın fakat boyle bir sucla beni yargılamayın.
(Ramazn Yuce)

Yayın Tarihi 2010-03-09
ISBN 6054364015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 289
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.