Ciceklerin Zarafeti & 18 Birbirinden Guzel Kanavice ve Goblen Modeli

Yazar: Susan Bates

TUVA YAYINCILIK

Tuva Yayıncılık olarak tasarımlarını severek takip ettiginiz ve daha once kendisi ile seccade modellerinden olusan bir kitap hazırlamıs oldugumuz yetenekli tasarımcı Susan Bates’in Ciceklerin Zarafeti adlı ikinci kitabını sizlere sunmanın heyecanını yasamaktayız.

Birbirinden guzel modellerin susledigi parcalar arasında; yastık, masa ortusu, puf kaplaması, duvar panosu, bardakaltlıgı, defter kabı, tebrik kartı, cay havlusu, makaslık ve ignedenlik yer almaktadır.

Genel olarak cicek agırlıkta olmak uzere; cay saati, mutfak ve bahce temalarından olusan kitapta, 18 proje bulunmaktadır. Her bir projenin renkli ve sembollu semalarının yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve renk anahtarı da projenin genel ve yakın plan cekimleri ile birlikte sunulmustur.

Tasarımcı, her bir modelin sırayla taslak cizimi, kuru kalem cizimleri ve de guaj boya ile nihai halini yaptıktan sonra, resmetmis oldugu modeli bilgisayarda kanavice programları yardımıyla karelendirmistir.

Kitapta iki farklı teknige yer verilmistir: Kanavice ve goblen. Ozunde aynı olan bu iki teknik; kullanılan ilmek, kumas ve ipligin farklılıgından dolayı farklı isimlerle anılmaktadır. Ancak her ikisinde de semalarda verilen kareler sayılarak kumasa aktarılmaktadır. Kanavicede daha cok etamin, evenweave ve keten gibi kumaslar uzerine Muline veya Koton Perle gibi merserize pamuk iplikleri ile carpı isi seklinde teknik uygulanırken; goblende ise kanvas adı verilen sayılabilir kumas uzerine genellikle yun (Colbert) veya soft koton (Retors Mat) ipliklerle yarım carpı seklinde isleme yapılır. Bunun yanı sıra kullanılan semalarda bir farklılık yoktur. Her iki teknik icin de kullanılabilir. Yani goblen olarak islenmis bir yastıgı, kanavice olarak da isleyebilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta; goblende zemin doldurulması gerekirken, kanavicede boyle bir zorunluluk olmamasıdır.

Kitapta yer alan her bir projeyi size sundugumuz gibi isleyebilir, ya da farklı alanlarda, farklı teknikler kullanarak da calısabilirsiniz.

Birbirinden guzel kanaviceler islemeniz dilegi ile,

Keyifli nakıslar!

Yayın Tarihi 2011-12-16
ISBN 6055647278
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.