Chopin & Romantik Muzik Dehası

Yazar: Nese Taluy Yuce

ETKIN YAYINEVI

".. Aksamları uzak yarlalardan hayvanları otalkatna donduren cobanların yarı vahsi arkıları duruluyordu. ryderyk cocuklugundan beri insan sesine asıktı, bu sarkıları derin bir heyecanla dinliyordu.

… Tam da burada, hic beklemedigi bir yerde. Safarnia koyunde bu ilkel dunyada, basit, monoton ama aynı zamanda ona cok yakın gelen bu turkulerden bir seyler yaratabilecegini hissetmisti. Onunde yeni, bakir ve mukemmel bir dunya duruyordu. Gunlerdir sabah kalkar kalkmaz bu meselerin altına geliyorve bu turkuleri buyuk bir hazla dinliyordu. Gozlerini sımsıkı yumuyor, bu sesleri bellegine yerlestirmeye calısıyordu.

,,, Fryderyk, Varsova’da pel cok kez koylu sarkıları okuyan genc kız ve erkekleri dinlemisti… Ama nasıl bir koy sarkısıı Ancak simdi, gercegini gorudkten sonra Fryderyk, Varsova’da koye ait ogrendigi her seyin sahte oldugunu anlıyordu. Operada soylenen hicbir parcada Mateus’un icli sesinden dokulen namenin izi bile yoktu. En sonunda gercegi bulmustu iste. Koyde gercek sanata ulasmıstı. Yaptıı bestelerde gercek halkın sanatına olabildigince yaklasmayı deneyecekti."

Yayın Tarihi 2010-03-01
ISBN 9756391162
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 204
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.