Cehennemi Yasatan Eleman Sendromu

Yazar: Shaun Belding

RESITAL-KAIZEN

Sizi, yonetici oldugunuza pisman ederler. Esinizle, arkadaslarınızla ve meslektaslarınızla yaptıgınız sohbetlerde konu donup dolasıp onlara gelir. Onları dusunmeden uykuya dalmayı basarabilirseniz, bu sefer de ruyalarınıza girerler. Sadece canınızı sıkmakla kalmazlar, sizi hedeflerinize ulasmaktan da alıkoyarlar. Cehennemi Yasatan Elemanlar; iste stres haplarının elcileri…

Bazı yoneticiler icin bu sendrom, bir performans sorunudur; nasıl yonetilirlerse yonetilsinler, bir turlu islerini olması gerektigi gibi yapmazlar. Bazıları icinse, bu bir tutum meselesidir; onlar negatif, mızmız, isbirligini sevmeyen, ekibin performansını dusururken size de hayatı zehir eden insanlardır.

Cehennemi Yasatan Eleman Sendromu’nda Shaun Belding, size performans koclugunu, yani nasıl motive edici performans standartları olusturacagınızı ve sizin icin calısan insanları nasıl ataga gecireceginizi anlatıyor. Bu sekilde kimin biraz tesvike, kimin yonlendirilmeye, kimin tutum degisikligine, kiminse "ozgur bırakılmaya" ihtiyac duydugunu anlayacaksınız.

Cevirmen: Kader Ay
Cevirmen: Cansu Ozge Ozmen
Yayın Tarihi 2006-05-15
Orjinal Adı Winning With the Employer from Hell
ISBN 9944969060
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 168
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 14 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.