Cehennem (Karton Kapak)

Yazar: Dan Brown

ALTIN KITAPLAR

Harvard Universitesi Simgebilim Profesoru Robert Langdon basından vurulmus bir halde hastane odasında gozlerini acar. Ne buraya nasıl geldigini ne de nasıl vuruldugunu hatırlamaktadır. Camdan gordugu manzara karsısında altust olan profesor, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da oldugunu anlar. Yasadıgı korkunc bas agrısına eslik eden tek sey; surekli kabuslarında gordugu kan kırmızısı bir nehrin karsısından kendisine seslenen gumus saclı guzel bir kadın ve topraga bas asagı gomulu can cekisen bedenlerdir.
Langdon gordugu kabusları anlamlandırmaya calısırken kadın bir suikastcı tarafından takip edildigini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gozlerinin onunde vurulunca anlar. Hastanede gorevli diger doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o olum kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır.
Simgebilim profesoru kendini bir anda ipuclarını Dante’nin cehenneminde bularak cozmesi gereken korkunc bir senaryonun icinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek degistirebilecek bir mekana surukler.
Burası uc imparatorlugun merkezi olmus, insanlık tarihi kadar eski, dunyanın incisi Istanbul’dur. Ve bu sehirde ya insanlık tarihi bastan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hic kimse kalmayacaktır…
Diz cok kutsal bilgeligin yaldızlı mouseion’unda ve kulagını yere daya, dinle suyun sırıltısını.Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlıgın icinde bekler khthonik canavar kan kırmızı sularına gomulmustur lagunun ki yansıtmaz yıldızları…

Cevirmen: Petek Demir
Cevirmen: Ipek Demir
Yayın Tarihi 2013-07-01
Orjinal Adı Inferno
ISBN 9752116832
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 576
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.