Carsı Geliyooor! & Tribunun Asi Cocuklarından Turkiye’yi Sarsan Haziranın Hikayesi

Yazar: Carsı

OKUYAN US YAYIN

Sovalye Ruhlu Semt Cocukları

Tribunun Asi Cocuklarından Turkiyeyi Sarsan Haziranın Hikayesi
Gelecegin Turkiye’sinde ebeveynlerine "2013’te ne olmustu" diye soran bir cocugun alacagı ilk cevaplardan biri "Gezi" olacaksa eger, "Orada kimler vardı" sorusunun yanıtında da Carsı grubunun ozel bir yeri olacak.
Bu kitapla, bir yandan milyonların gozunde basit bir taraftar grubu kimliginden bambaska bir konuma yukselmis olan Carsı’nın kendi yorumlarıyla yasananları nasıl degerlendirdigini ogrenecek, bir yandan da olay anından tanıklıklar, anekdotlar ve ozel roportajlarla Carsı’ya dısardan bir bakıs atma sansı bulacaksınız.
"Geri cekilirken herkesin yuzunde moralsiz bir ifade vardı. O sırada haber geldi: "cArsı Gumussuyu’ndaki polis engelini asmıs ve 150 kisiyle Gezi Parkı’na girmis!"
…herkesin gozleri parlamaya basladı. O yorgun, moralsiz bakıslar gitti, yerine haklıyız kazanacagız bakısları geldi. O haber dogru muydu ya da boyle bir haber almasaydık direnis sabaha kadar surer miydi bilmiyorum…"
"…Carsı’nın basarısı o gozlerdeki parıltıdır. Yoksa bu siyasi olarak bir noktaya donmus, baska bir sey olmus, falan olmus, filan olmus, bunlar basarı olarak addedilmez. Bizim icin tek basarı insanların gozundeki umut ısıgıdır." – Borga, cArsı
"…zaten her yanımız gaz, ordan bi de telefonda annem avaz avaz bagırıyor. Anne tamam ya dedim, merak etme, Carsı burada…"
"…adamları seviyorum ama cok laf sokuyolar. Herif diyor ki, ‘Abi ayıptır sorması sen niye geldinı Got gobek yurumus bi dussen 3 kisi tasıycaz, tek basına direnisin belini buktun abi…’"
"Once yerin titremesinden ve gelen seslerden gercekten bir an tank getirdi heralde polisler dedim. Aklıma ilk o geldi. Sonra kitlenin arasından bir is makinasının barikata dogru geldigi gordum. Inanılmaz bir andı."
"Gormussunuzdur, bunların kırmızı bir pankartı var hani. En umutsuz anımda, en korku ve dehsete kapıldıgım, ne yapacagımı bilemedigim anda bu pankart umulmadık zamanlarda karsıma cıktı. O zaman dedim kendime , "Hiistt… Sorun yok, sakin ol, Carsı burada…"
"…ulan su direnis hayırlısıyla bitsin Fenerbahce formamla carsıya girip bu gruptan dayak yemek istiyorum. Dovsunler lan canları sag olsun."

Yayın Tarihi 2013-11-08
ISBN 6055134273
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 176
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14.5 x 20.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.