(Cami Boy) Kur’an-ı Kerim ve Kelime Meali / Renkli Lugatı ve Irab Kılavuzu

Yazar: RAYIHA YAYINCILIK

Hamd ve Sena Alemlerin Rabbi olan Cenab-ı Allah’a yapılır. Selat ve selam sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin uzerine olsun. Allah’u Tealanın Tevfik ve inayeti ile hazırladıgımız bu Kur’an-ı Kerim ve Turkce Meali, dort degisik sekilde okunacak durumda hazırlanmıstır:
a. Kur’an-ı Kerimi Arapca lafzı ile okumak.
b. Yalnız Kur’an’ın mealini okumak.
c. Arapca lafzı ile beraber mealini okumak.
d. Lafız ve meal kelime olarak aynı renkle renklendirildiginden kelimenin lugat manasını anlayarak okumak.

Ayrıca bu Kur’an altı amac goz onune alınarak duzenlenmistir:

1. Bu kitaba ELIF – BA cetvelleri konularak latin harflerinden istifade EdilerekTecvid ve kraat Elif-Ba(VCD)si yardımı ile Kur’an-ı Kerim’i okuması amaclanmıstır.
2. Kitabın basına Tecvit ve Kıraat kaidelerini icine alan kısa ve oz bir kitapcık eklenerek, hatime baslamadan once bu konuların gozden gecirilerek, hatasız ve kaidelere uygun okunması amaclanmıs,
3. Kur’an-ı Kerim’in duz lafzı okunarak Arapca manası ayet,cumle ve kelime olarak kırık kıraat usulune gore duzenlenmis ve vaiz uslubu goz onune alınmıs,
4. Kur’an-ı Kerim’in Turkce meali ilk olarak Kur’an’ın Arapca lafzının altına yazılarak, sayfaların duzeni bozulmadan, Turkce acıklama tam ve acık olarak ayet ve cumle altına getirilmistir.
5. Kur’an-ın Fasih Arapca’sını ogrenmek isteyenlere (Sarf.Nahiv ve Edat) ilminin temel bilgilerini icine alan bir kılavuz eklenmistir, konular daha iyi anlasılsın diye renkli cetvel hazırlanmıs ve anlatılan misallerin cogu da Kur’an-ı Kerim’den alınmıstır.
6. Cenab-ı Allah Kehf Suresi 5. ayette" Celalim hakkı icin! Biz bu Kur’an-da insanlara her turlu misali acıkladık." buyurmaktadır. Bu ilahi manaya dayanarak her turlu ihtiyac ve talebinizi Kur’an-ı Azim-us sandan bul manız umudu ile(dua maksadıile okunan Kur’an ayetleri)adı altında bir dua konu fihristi hazırladık.

Kur’an-ı Kerimin okuma yonu sagdan sola dogru oldugundan.Turkce olarak acıklanan cumleler, bu onemli konu goz onune alınarak yerlestirilmistir. Cumle akısı buna gore duzenlenerek Arapca cumle yapısına en yakın ve en uygun bir kıraat uslubu meydana getirilmistir.

Cevirmen: Hace Ahmet Didin
Yayın Tarihi 2007-04-01
ISBN 9759024063
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE,ARAPCA
Sayfa Sayısı 684
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Samuha Kagıt
Boyut 24 x 33.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.