Cambridge Savas Tarihi

Yazar: Geoffrey Parker

TURKIYE IS BANKASI YAYINLARI

Amerika Birlesik Devletleri’nin oncuıluıguındeki Batı uılkeleri, buıtuın askeri catısmalarda halen buıyuık bir uıstuınluıge sahiptirler. Nasıl oldu da “Batı savas tarzı” boyle baskın cıktıı Yedi seckin askeri tarihcinin yazdıgı bu kitap, Klasik Yunan ve Roma duınyası, Batı’nın rakiplerinin neredeyse muzaffer oldugu Ortacag, Batı’nın once Yeni Duınya’da, sonra Sibirya’da, daha sonra da Asya ve Afrika kıyılarında genis topraklar kazanmak icin askeri guıc kullandıgı erken modern cag ve Duınya Savasları ile Ortadogu savasları baglamında bu soruya bir yanıt olusturmaktadır.
Metin, Batı harbiyesinin bes temel yonuıne agırlık vermektedir: Disiplin, cesitli teknolojilerin birlesimi, meydan okumalara olagan dısı hızla tepki verme yetenegi, saldırgan bir askeri gelenek ve insan guıcuınden cok sermaye kullanımıyla zafer kazanma egilimi.
Kitap boyunca odak noktası Batı ve Batı’nın yuıkselisinde siddetin roluıduır; bununla beraber, Batı dısı guıclerin askeri etkinlikleri de her boluımde incelenmekte, Batı askeri uıstuınluıguınuı olusturan alanlar sorgulanmaktadır.

Cevirmen: Tunc Tayanc
Cevirmen: Fusun Tayanc
Yayın Tarihi 2014-11-07
Orjinal Adı The Cambridge History Of Warfare
ISBN 6053321736
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 546
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15.5 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.