Cagdas Devlet Sistemleri & Siyaset Cografya Kultur

Yazar: Michael G. Roskin

ADRES YAYINLARI

Cagdas Devlet Sistemleri, yazan Michael Roskin tarafından hemen her yıl guncellenen ve genisletilen onemli ve temel bir karsılastırmalı devlet sistemleri kitabıdır. Roskin’in eseri, gerek kapsam, gerek icerik, gerekse metot olarak bu alanda hazırlanmıs suphesiz en yetkin eserlerden biridir. Countries and ConceptsuiaSoma. gosterilen teveccuh de bunun gostergelerindendir.

Cagdas Devlet Sistemleri’nin kuvveti, anlasılır ve akıcı dili; teorik altyapısı, sistematigi ve cozumlemelerinde oldugu kadar, aynı zamanda da okurunun entelektuel merakını motive etmesindedir. Sayfalan cevirmeye basladıkca okurun da gorecegi uzere, Roskin’in ele alıp inceledigi ulkeler iyi bir ornek grubudur. Bu hacimde bir kitaba dunyanın butun ulkelerinin veya butun birinci dunya ulkelerinin detaylı incelemelerini sıgdırabilme imkanının olmayısı ancak bu tur bir secimle telafi edilebilir. Ornegin Turk okurunun Turkiye bolumunu kitapta bulamaması onu karsılastırma yapabilme imkanından mahrum kılmamaktadır. Bilakis elinizdeki kitap, dogru secilen orneklerle Turkiye’yi cagdas devlet sistemleri arasında degerlendirirken "alet-edavat" saglamada oldukca comerttir

Ulkelerin incelenmesi kitapta bes baslık uzerinden ilerlemektedir: Gecmisin etkisi, anahtar kurumlar, siyasi kultur, etkilesme modelleri ve halk neleri tartısıyor. Okurun yapacagı karsılastırmaya kolaylık saglama amacıyla yer verilen bircok capraz referansa ek olarak tum bolumler, hem kitabın zenginligini ve akıcılıgını cogaltan hem de okura farklı merak pencereleri acan kutularla pekistirilmistir. Aynı zamanda sayfa iclerinde mini bir terimler sozlugu sunan kitabın tasarımı da metnin daha rahat okunabilmesine uygun olacak sekilde gelistirilmis ve Turkce baskıda da bu formata sadık kalınmıstır.

Cevirmen: M. Bahattin Secilmisoglu
Yayın Tarihi 2013-03-26
ISBN 9752500204
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 783
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 19.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.