Budo/Aikido Savas Sanatı

Yazar: Morihei Ueshiba

OKYANUS YAYINLARI

Budo, 1938’de Morihei usta ellibes yasında ve hem fiziksel hem de zihinsel anlamda hayatının olgunluk donemindeyken yazılmıs ve yayınlanmıstı. Bu, Morihei’nin kendi tekniklerini bizzat fotograflarla gosterdigi tek kitaptır ve felsefesini genis sekilde anlattıgı birkac acıklamasından birini icermektedir.
Elli yıldan uzun bir sure once tamamen farklı bir cagda yazılmıs olmasına ragmen, Budo -butun diger gercek klasikler gibi- zamana baglı olmayan, guncelligini yitirmeyen bir nitelige sahiptir. Eski imparatorluk zamanına ait birkac referans ve bazı eski kelimeler dısında, metnin buyuk buyumu guncellestirilmistir. Morihei’nin mesajı, Budo’nun yıllar boyunca surekli kalan aydınlanma, huzur, uyum, gercek,erdemlilik ve guzellige acılan ruhsal bir yol oldugudur. 1942’de olgunluga ulasan Aikido’nun ogretisi, Budo’da anlatılan prensip ve tekniklere dayanmaktadır.
Metnin kendisi, benzeri olan diger metinlerdeki gibi kısa ve sifreli olmasına ragmen Budo/Aikido savas sanatının ruhunu tasıması ve daha yasarken efsanelesmis bir ustanın yasam oykusunu icermesi bakımından essiz bir kaynaktır.

Cevirmen: Selim Yeniceri
Yayın Tarihi 2000-09-07
ISBN 9757200530
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 137
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 15.5 x 22.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.