Bostan

Yazar: Seyh Sadi Sirazi

ELIPS KITAP

Milli Egitim Bakanlıgınca Turk ve dunya edebiyatından "100 Temel Eser"in belirlenmis olmasını, ulkemizdeki okuma oranını artırmaya yonelik bir caba olarak goruyoruz. Bir baslangıc olarak "100 temel Eser" umit vericidir; eger ogretim seviyesindeki genclerimize bu eserleri okutmayı basarabilirsek, "okuyan toplum" olma yolunda onemli bir adım atılmıs olacaktır.
"100 Temel Eser"in bir baska olumlu yonu de; aynı eserleri okumus, o eserlerdeki dil varlıgı ile duygu ve dusunce zenginligini farketmis bireylerin olusturacagı bir toplum daha hosgorulu, daha paylasımcı, kultur seviyesi yuksek olacaktır.
Yayınevimiz "100 Temel Eser" icinden Kutadgu Bilig’ten Secmeler, Dede Korkut Hikayeleri, Yunus Emre Divanı’ndan Secmeler, Mesnevi’den Secmeler, Nasrettin Hoca Fıkralarından Secmeleri Halk Siirinden Secmeler, Evliya Celebi Seyahatnamesi’nden Secmeler, Kerem Ile Aslı, Serguzest, Caglayanlar, Omer Seyfettin Hikayelerinden Secmeler, Bize Gore, Gulistan kitaplarını bir dizi olarak okuyucularına sunmaktadır.
Kulturumuzun kilometre tasları olan bu eserlerin genclerimizin dusunce ve zevk olgunluguna katkıda bulunacagına, onlara ısık tutacagına inanıyoruz.

Cevirmen: Rıfat Bilge
Yayın Tarihi 2012-10-01
ISBN 6054138210
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 267
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 11.5 x 19 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.