Bırak Seni Seveyim & Mektuplar

Yazar: James Joyce

DEDALUS KITAP

“Efendim, Ingiltere ve Irlanda’da yazarlıgın simdiki kosullarını biraz aydınlatan bu mektubu yayınlamanızı isteyebilir miyimı
Altı yıl once, Mr. Grand Richards, Londra’da yayıncı, benimle, benim yazdıgım Dublinliler adlı oyku kitabını yayınlamak icin sozlesme imzaladı. On ay kadar sonra bir oykuyu ve otekilerden bazı cıkarmamı isteyen bir mektup yazdı. Soyledigine gore matbaacısı basmayı reddetmis. Her ikisi oneriyi de reddettim ve benimle Mr. Grand Richards arasında uc aydan uzun suren yazısma basladı. Roma’da bulundugumda, uluslar arası bir juriye gittim. Vazgecmemi ogutlediler. Reddettim ve elyazılarım bana geri gonderildi. Yayıncı, yerine getirmeyip yayını reddetti. Sozlesme bende kaldı.”

Yazdıgı mektupta iste boyle soyluyor buyuk yazar. “Ne yayıncılar varmıs,” demeyin, kim bilir biz de ne Joyce’ları reddediyoruz. Reddetmeye de devam edecegiz sanırım. Simdiden onlardan ozur diliyoruz. Yapacak bir sey yok. Bu arada, Joyce’un karısına yazdıgı akıl almaz mektuplara burada yer vermiyoruz, ozel hayatına karısmıyoruz.

Cevirmen: Pelin Arda
Yayın Tarihi 2014-09-08
ISBN 6054708819
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 160
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.