Bir Koy Var Yukarda

Yazar: Mustafa Eren

ALTINPOST YAYINLARI

Ordu ili, Ulubey ilcesi, Yukarı Kızılen Koyu’ne ait olan bu derlemede sırasıyla 1. Bolumde; efsaneler, menkibeler, masallar, hikayeler, batıl inanıslar, turkuler ve ilahiler 2. Bolumde; kız isteme, soz, nisan ve dugun gelenekleri yer almaktadır.
Yaptıgımız derlemede yoresel agız ozellikleri aynen korunmus, anlatıların orijinalligi bozulmamıstır. Boylece anlatılanların daha samimi ve icten olması saglanmıstır.

Elimize teybimizi alıp yola cıkdıgımızda, kendimi biraz garip hissettim, daha onceden yanına gelecegimi bildirdigim Osman Dayı’nın evinin yolunu tuttuk. Hemen hemen hic gitmedigim bir yer oldugu icin bir hayli utanıyordum ve bu durumu yenebilmek icin yanıma yolda rasladıgım yegenim Gokhan’ı aldım. Yolumuz ilerledikce karsılastıgımız insanların sayısı da artıyordu ve nereye gittigimizi , ne icin gittigimizi soruyorlardı. Tabi derlemenin ne oldugunu bilmedikleri icin, derlemeye gidiyorum dedigimde, “Delurmiye mi gidiyonı” diyenler olmadı degil. Eve vardıgımızda biraz rahatladık, biraz muhabbetin ardından teybimizi acıp calısmaya basladık.

Yayın Tarihi 2014-01-31
ISBN 6054811540
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.