Bir Kadın Iscinin Gencligi

Yazar: Adelheid Popp

EVRENSEL BASIM YAYIN

Bugune kadar, beni, yoldasımızınkinden daha derinden sarsan cok az kitap okumusumdur! Yoksul bir proleter cocuk olarak yasadıgı ve bir kadın isci olarak kat be kat, iligine islercesine maruz kaldıgı sefaleti, yoklukları ve manevi zulumleri yakıcı renklerle anlatıyor.
August Bebel

Cocuklugundan bu yana kiliseyle olan butun baglarını koparıp ozgurce dusunmeye basladı. Monarsinin korkusu ve saygısı icinde yetismesine ragmen Cumhuriyetci oldu ve tum yasamı boyunca suren acı sınavlar ve ıstıraplar, onu, proletaryanın kurtulusuna adanmıs bir savascı, bir sosyalist yaptı.
Georgi Dimitrov

A. Popp’un anıları yalnızca isci kadınlar icin degil, ogrenci, emekli, kamu emekcisi kadınlar, ev kadınları ve erkek isciler icin de ogretici ve yol gostericidir. Kendisi degistikce, cevresindekileri de degistirebilecegine guvenen bir militanın yapabileceklerinin sınırı yoktur. Insanları uyandırmak, mucadele saflarına kazanmak ve her adımda daha cok isci ile birlesebilmek icin Popp, nasıl yasamamız ve savasmamız gerektigini gosteren buyuk bir ornektir.
Dusuncelerinin ve orgutunun dogruluguna, davasının haklılıgına yurekten inanmıs bir partilinin, cekingen, utangac, ozguvenden yoksun biri olarak kalması olanaksızdır.
Levent Tuzel

Cevirmen: Olcay Geridonmez
Yayın Tarihi 2006-03-16
ISBN 9756106182
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.