Bilissel Psikoloji

Yazar: E. Bruce Goldstein

KAKNUS YAYINLARI

Klasik bilissel-davranıscı yaklasımla gunumuzun fizyoloji odaklı yaklasımı arasında basarılı bir denge kuran bu kitap, bilissel psikolojinin “beyin ve bilis”, “algı”, “dikkat”, “belek”, “imgeleme”, “dil” ve “dusunme” gibi temel konu ve kavramlarını acıklıyor ve daha ust duzeyde calısmalar icin zemin hazırlıyor. Olgular ve tanımlar orneklerle ve hemen her sayfada yer alan sema, grafik ve fotograf benzeri gorselerle destekleniyor. Kuramlar deneylerle somutlastırılıp gunluk yasamdaki uygulamalarla
pratige geciriliyor. Ayrıca her bir kuramın guclu ve zayıf noktaları vurgulanarak diger kuramlarla karsılastırma imkanı sunuluyor.

Bu kitabı yazmaya karar verdigimde, 500’den fazla egitmenle yapılan bir anket ve meslektaslarımla yaptıgım gorusmelerden yola cıkarak bircok ogrencinin bilissel psikolojiyi cok soyut ve kuramsal buldugunu, gundelik hayatla baglantı kuramadıklarını gordum. Bilissel psikolojinin oykusunu somut bir sekilde anlatarak ogrencilerin deneysel arastırmalar, bilissel psikoloji ve gunluk deneyimler arasındaki baglantıları gormesine karar verdim. Her bolumde gercek hayattan ornekler, vaka incelemeleri, kucuk deneyler kulandım. 2. ve 3. baskılarda derslerdeki ogrencilerimden ve 1500’un uzerinde yazılı talepten gelen geribildirimleri degerlendirerek kitabı gunceledim.

E. Bruce Goldstein

Cevirmen: Okhan Gunduz
Yayın Tarihi 2013-01-22
ISBN 9752563766
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 752
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15.5 x 22 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.