Bilinmeyen Avrupa/Avrupa’nın Gercek Gundemi

Yazar: Mahmut Niyazi Sezgin

PLATIN YAYINLARI-KELEPIR

Her ne kadar Avrupa ulkeleri, ciddi bir sekilde AB icinde entegre olmuslarsa da, boylesi bir butunlesmenin bulunmadıgı ozellikle siyasi, askeri ve jeostratejik acılardan, AB dısında buyuk ve onemli bir Avrupa gerceginin oldugunu fark edilmesi gerekmektedir. AB Anayasası taslagının, Fransa ve Hollanda’da yapılan halk oylamaları neticesinde reddedilmis olması sebebiyle bu gercek her zamankinden daha fazla gun yuzune cıkmıstır.

Bu anlayıstan hareketle, Avrupa ulkelerinin siyasi, askeri, toplumsal ve jeopolitik konu ve sorunlarını, AB arastırmaları dısında, bolge ve ulke analizi yontemleriyle arastırmak bir ihtiyac haline gelmisti. Boylelikle AB arastırmalarında elde edilen veri ve analizlerle, Avrupa arastırmalarında elde edilen veri ve analizler bir araya getirilerek daha saglıklı ve daha butuncul bir Avrupa resmi ortaya koyacagına inanılmaktadır.

Bu kitap, bir butun olarak Avrupa’ya ve tek tek Avrupa ulkelerine yonelik bolge ve ulke analizlerini icermekte ve Avrupa’nın, Turkiye’de pek fazla bilinmeyen ve arastırılmayan yonlerini ortaya koymaktadır.Guncel olayların tarihi derinlikleri icinde ve teorik boyutlarıyla analiz edildigi bu eser, akademisyenlerden siyasetcilere, universite ogrencilerinden dıs politikayla ilgilenen sıradan vatandaslara kadar genis yelpazedeki kesimlere, kolayca okunup anlasılabilecek bir basvuru kaynagı ve bir Avrupa panoraması sunmaktadır. Kitapta yer alan tahliller, butunlesmeye calıstıgımız yaslı kıtayı ne kadar az tanıdıgımızı butun carpıcılıgıyla ortaya koymaktadır.

Yayın Tarihi 2005-09-05
ISBN 9758163698
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 328
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.