Bilinen Sır & Erkeklik ve Sosyalist Erkekler

Yazar: Mesut Ceki

AKADEMI YAYIN

Ugur Ok: Bir iliski yasıyorsam omur boyu surmeli diye dusunurdum. Kadının kafamdaki yeri hep ikincil pozisyondaydı. Ozcesi, klasik feodal erkek bakıs acısının butun izlerini tasıyordum.
Alihan Alhan: Her sey baska bir seyin olcusu olabilir; ama hicbir sey kendi kendisinin olcusu olamaz. Yani kisi, kendini kendiyle tartıp yargılayamaz, degistiremez. Erkegi erkekle olcup, yargılayıp degistiremeyiz.
Coskun Gunay: Su an yazıyı yazarken arkeolog gibi goruyorum kendimi. Toplumsal erkekligin uzerimizdeki etkilerini cozumlemek icin bilim insanı edasıyla vuruyorum kazmayı.
Aydın Akyuz: Erkeklik kalesini cengaverler gibi savunduk. Ileriye dogru attıgımız her yeni adımdan sonra yeni kalkanlar urettik. Kadınların ayrı etkinlikler yapmak istemelerini feminizm olarak damgaladık.
Ali Haydar Saygılı: Bir erkek cıkıp da kendisini “inceltilmis erkek” olarak tanımladıgında, kendimden biliyorum ya, hemen “tabi aslanım tabii” diyorum. Icimden, “zaten bir sen oylesin, bir de ben!!”
Metin Kurekci: Sonucta bir erkegim! Sevgilimle, ailemle, kadın yoldaslarla iliskilerimde bu gerceklik carpa carpa yuzume vuruyor.
Tahir Lacin: Ozgur insan olma yolunda alınacak cok yolun oldugunu biliyorum. Bu yolda yurumem gerektigini de…
Emrah Topaloglu: Ic hesaplasmalarımı yazıya dokmek bana cehennem ızdırabı gibi geliyordu. Bu satırları yazarken icim rahatlamıs degil, ızdırap hala suruyor. Nerden baslamalı bilemiyorum!
Mesut Ceki: Dunu mahkum etmek, yarın icin soz vermek kolay da bugun ile yuzlesmek zor! Sunu anlamıs bulunuyorum ki; bu dunyadan erkek olarak ayrılmak istemiyorum. Erkekligi oldurmek ve ozgurlesmek istiyorum.
Dilsad Guney: Hissediyorum! Ya inceltilmis erkeklik simidine sarılıp cırpınacagız ya da toplumsal erkeklik kimliginden soyunup cins intiharı yapacagız. Ucuncu bir yol yok!

Yayın Tarihi 2012-06-15
ISBN 6055252014
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 176
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.