Bilim Adamları

Yazar: BILESIM YAYINLARI-KELEPIR

Bilim Adamları: Ibn-i Sina, Ali Kuscu, Ziya Gokalp, Pertev Naili Boratav, Cahit Arf, Muazzez Ilmiye Cıg, Turan Baytop, Mubeccel Kıray, Erdal Inonu, Haldun Ozen.

II.Mehmed’in, Piri Reis’in, Yunus Emre’nin, Erdal Inonu’nun, Suna Kan’ın hayatı ne zorluklarla gectiı Neler dusledilerı Sureyya Ayhan 1.500 metreyi dort dakikanın altında kosmak icin kimbilir nasıl calıstıı Orhan Pamuk bir kitabını bitirmek icin gunde kac saatten, kac yıl calısıyorı Iki yasından beri resim yapmaktan bıkmayan Bedri Baykam neden sosyal sorumluluklarını unutmuyorı Metin Erksan’ın, Yılmaz Guney’in, Kemal Sunal’ın sinemamıza katkıları nelerdiı Ismail Dumbullu’nun Cem Yılmaz uzerinde etkisi var mıı Metin Oktay yasarken Turkiye’de ve dunyamızda neler olup bitiyorduı Halit Kıvanc’ın basarısının sırrı nelerdiı
Kulturel cevremizde derin izler bırakan insanlarımız, bizlerin hayatında kimbilir ne degisikliklere imza atıyorlar ve daha kimbilir hangi hayatları, daha nasıl etkileyeceklerı
Genc arkadaslarımıza basarmak icin calısmanın degerini, calısarak basarmanın hazzını; gercek hayat hikayelerinden orneklerle anlatmaya calıstık. Butun dilegimiz, genc okurları yeteneklerini gelistirmeleri icin ozendirmek, onlar gibi basarabileceklerini anlatabilmek.
Ilk 10 kitaplık Turk 100’ler serisinde, 100 unlumuzun hayat hikayeleri yer alıyor. Kitaplar, rengahenk, cıvıl cıvıl, unlulerin anılarıyla cesitlendirilmis, etkinliklere de yer veriyor. Boylece egitimcilerin kullanabilecegi bir materyel olmasına ozen gosterildi. Genc okurlarımız tarafından hem kolaylıkla eglenerek okuyabilecekleri ve hem de ogretici kaynak kitap olarak kullanılabilecekleri bicimde hazırlandı.
Kitaplarda yer unlulerimiz..

Derleyici: Suha Unsal
Yayın Tarihi 2006-07-06
ISBN 9752710689
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 29.7 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.