Belgelerle Kuzey Kıbrıs & Turk Cumhuriyeti’nin Tarihi Gercekleri Osman Orek’in Kisisel Arsivinden

Yazar: Yesim Orek

ALFA YAYINLARI

"Ne mutlu Kıbrıs Turk’une ki ulusal davasını Dr. Kucuk ve Osman Orek gibi liderlerin erdemli ellerinde sekillendirmis ve bugunlere halkla birlikte gelinmistir."

Rauf Denktas KKTC Ilk Cumhurbaskanı

" 1964-74 yılları arasında Kıbrıs Turk halkının mucadelesini orgutleyen Gepel

Komite ve Kıbrıs Turk Yonetimi’nde aktif gorevler yuruten Osman Orek, engin hukuk bilgisi, tarih bilinci ve siyasi birikimiyle topluma her an hizmet etmeye hazır, vatansever ve Ataturkcu seckin bir sahsiyettir."

Ertugrul Apakan Kıbrıs eski Buyukelcisi

Osman orek, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barıs Harekatı sırasında Turk Yonetimi’nin Dısisleri ve Savunma Bakanı’ydı. T.C. Dısisleri Bakanı Turan Gunes ile birlikte Cenevre Konferanslarına katıldı.

Osman Orek’in hayat hikayesinde EOKA’ya karsı yapılan mucadele, 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kurulus asamaları, Cumhuriyet’in bakanlar kurulu toplantı tutanagı, 1963-66 arasında yasanan karanlık yıllarda Birlesmis Milletler temsilcileri ite yapılan toplantı tutanaklarını bulacaksınız.

Bu kitap, Osman orek’in kisisel arsivindeki belgelerin, kızı Yesim Orek tarafından derlenmesiyle olusturulmus ve Kıbrıs tarihinin karanlıkta kalmıs gerceklerinin ortaya cıkması amacıyla tum okurların dikkatine sunulmustur.

Yayın Tarihi 2010-02-12
ISBN 6051061696
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 270
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.