Batı Notları

Yazar: Nuri Pakdil

EDEBIYAT DERGISI YAYINLARI

Batı’ya dair tespitlerin yapıldıgı bir kitap ‘Batı Notları’; iyiki okudum diyorum. Yazarın daha kitabın basında kurdugu su cumle ozet mahiyetindeydi: “Ama oykunmekle, inancları davranısları farklı uluslara gore duzenlenmis kurumları almakla, onların aynısını kurmakla, ulusal birlesime varmak mumkun muyduı”
 
Batı bu kadar samimi bir sekilde, ancak bu kadar guzel yazılabilirdi. Bir dostumdan dinliyormus gibi okudum Batı Notları’nı. / Aysegul Toprak
 
Batı Notları’, Nuri Pakdil’in Paris, Bruksel ve Roma’ya yaptıgı gezinin notlarını iceriyor. Batı Notları’nda Nuri Pakdil, tarih bilincine sahip Musluman bir yazarın bakısıyla Batı’yı, Batı toplumlarını elestirel bir gozleme tabi tutuyor.
 
Sunus yazısında, soyle deniyor: “Yalnızca izlenimlerimi degil, Batı’nın bende yaptıgı cagrısımları da yazdım. Sunu da belirteyim: Bilinen gerceklere yeni bir sey eklenmedi. Ama bunlarla, uygarlık sorunlarımıza az cok deginiliyorsa, bu gerceklerin surekli yazılması ve uzerinde dusunulmesi zorunludur.”
 
Uzun yıllar sonra, kimi kucuk eklemeler ve degisikliklerle yeniden basılan Batı Notları, genc okurlara Nuri Pakdil’i yakından tanımaları icin bir imkan kabul edilmelidir. / Saban Abak 

Yayın Tarihi 2014-11-01
ISBN 9757013021
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 105
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.