Baslangıctan Gunumuze Turklerin Dini Tarihi

Yazar: Prof. Dr. Unver Gunay

BERIKAN YAYINEVI

Kultur ve toplum yapımızda, modern anlamda bir din tarihi suuru ve perspektifi henuz tam anlamı ile yer almamıs, dogal olarak da bir din tarihi metodolojisi gelismemistir.
Dolayısıyla din alanında olan veya baska bir deyisle “evrensel” olanı birbirine karıstırma ve hepsini aynı kategoriye yerlestirme egilimi, alıskanlıgı ve hatta “hata”sı da bu suur ve metodoloji noksanlıgından kaynaklanmaktadır.
Cok genis bir cografyada, oldukca degisik kulturler, medeniyetler, toplumlar ve dunyanın buyuk dini sistemleri ile temasa gecmis bulunan Turklerin dini yasayısları, son derece zengin bir tarih ve kultur mirasına sahip bulunmaktadır.
Bu zengin tarihi ve dini miras, bilimsel ve objektif bir tarihi perspektiften hareketle ele alınıp degerlendirildiginde, bize milli ve kulturel varlıgımız ve hayatımızın tarihi temellerini, gercek boyutları icerisinde daha dogru bir bicimde aydınlatma imkanı saglayacagı gibi, bugunku hayatımız ve kulturumuze de zenginlik katacak, hatta degisen sosyo-kulturel sartlarda bir degisim surecine maruz kalan buhranlara ve catısmalara sahne olan toplumumuzun kulturel kimliginin yeniden insasına onemli katkılarda bulunacaktır.

Yayın Tarihi 2015-03-18
ISBN 6059912280
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 552
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.