Barikatlar Duserken

Yazar: Ibrahim Satılmıs

OZAN YAYINCILIK

“Az sonra ugrunda hapisler yattıgımız, halkımız daha ozgur, daha esit yasasın diye canımızı ortaya koydugumuz, sehitler verdigimiz, sokaklarında barikatlar kurup tarlalarında ekin ektigimiz, lise koridorlarında devrim ve sosyalizm propagandası yaptıgımız, sloganlarımızla duvarlarını inlettigimiz toprakları arkamızda bırakacaktık. Vedalasma zamanı gelmisti. Birbirini cok seven fakat ayrılıgı kacınılmaz bir yazgı gibi yuregine dusuren iki asık gibi ayrılıyorduk iste ulkemizden.

Zihnimin derinliklerinde sakladıgım yuzler, anılar, sozcukler, fotograflar … birbirini kovalıyordu. Ekin bicen koyluler, barikat baslarında nobet bekleyen yoldaslarım; "ne olur dikkat et!" diyen annem, kardeslerim, arandıgım donemde 12 Eylul’un butun o azgın terorune ragmen kapısını tereddutsuzce bana acan akrabalarım, Ankara’nın" Corum’un o yigit emekcileri!.. Ve sonra yuregimde hep ince bir sızı gibi tasıdıgım, bir kez olsun doyasıya opemedigim, sevdigim kız geliyordu aklıma…

Sonra bu derin dusunceleri keskin bir bıcak gibi ortasından bolen,"Dikkat edin yoldan cıkmayın, ses cıkarmayın!" diye seslenen sorumlu yoldasımın, gecenin karanlıgında bizlere ulasan sesi…”

Yayın Tarihi 2013-05-06
ISBN 6054723131
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 280
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.