Babil’in Nehirleri

Yazar: Peter Pistanek

PUPA YAYINLARI

Sosyalizmin coktugu, kapitalizmin azılı hırsız bekcilerinin dogdugu zamanda, 1989’un sonbaharında Bratislava’da ortaya cıkan Racz ve Babil’in Nehirleri, sadece Slovakya’nın hikayesini anlatmıyor. Anlatılan, mafyanın, siyasetcilerin, entelektuellerin ve issiz kalmıs gizli polislerin bir araya gelip, Demir Perde ulkelerinde yeni dogmus “demokrasi”ye hucum etmelerinin de hikayesi.

Racz’ın dogdugu koyden sehre goc edip, Ambassador Otel’de atesci olarak calısmaya baslamasıyla, cehennem atesinin ilk kıvılcımı kazan dairesinde parıldayacak, once otel ve cevresini, zamanla tum sehri kavurmaya baslayacaktır. Racz asıl efendinin para oldugu fahiselerin ve karaborsacıların dunyasında, bize oyunun kuralları nasıl konulurmus gosterecek! 1998 yılında filme uyarlanmıs olan romanı bir solukta okuyacaksınız…

Ardında gorunur iz bırakmayan her seye katlanmaya razı, gulunc derecede ucuz fahiseleri sayesinde ulkenin varolusunu cozebildi Hurensson. Neden sonra ulkenin sozumona unlu sanatcıları, astronotları ve mucitleri oldugunu kesfetmisti. … Bu ulke sadece parazit ve aptallar toplulugu degil, aynı zamanda durust, egitimli calısan insanlardan da olusuyor. Sadede gelirsek, Hurensson bırakın onlardan birine rastlamayı, varlıklarının izine bile rastlamadı.

Cevirmen: Derya Ozturk
Yayın Tarihi 2009-11-24
ISBN 6055765477
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 368
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.