Avrupanın Kultur Baskenti Istanbul (Arapca)

Yazar: BOYUT YAYIN GRUBU

Turkiye’nin ve hatta dunyanın onemli sehirlerinden Istanbul’u daha yakından tanımak isteyenlere yonelik hazırlanan ve Istanbul 2010 Avrupa Kultur Baskenti kapsamında hazırlanan kitap Arapca olarak kaleme alındı.

Boyut Yayıncılık etiketli kitap, Istanbul hakkında derlenmis son bilgi ve fotograflarla hazırlanmıs en genis sehir yasamı bilgisine sahip. Muzikten eglenceye, kultur-sanattan havalimanı iletisim ve adreslerine, yeme-icmeden alısveris merkezlerine kadar her turlu bilgi yer alıyor.

Kitap, Istanbul Bogazına hakim yarımadadaki Topkapı Sarayı’ndan aklın sınırlarını zorlayan efsaneye sahip Kız Kulesi’ne yolculuga cıkartıyor. Kitapla, Bunyesinde essiz eserler barındıran Sakıp Sabancı Muzesi’nden modern muzecilik anlayısına sahip Miniaturk’e, Ayasofya Camii’nden Buyukada’nın en yuksek noktalarından birine kurulan Aya Yorgi Kilisesi’ne kadar bircok kulturel miras hakkında bilgi sahibi olmak mumkun.

Ayrıca Istanbul’daki kultur-sanat ve eglence hayatının detaylarına da yer veriliyor. Uluslararası Istanbul Caz Festivali’nde melodinin buyusune kapılıp ruhunuzu dinlendirecek, Reina’da muzigin coskusuna kapılıp cılgınca dans edeceksiniz. Avrupa’nın en buyuk, dunyanın ikinci buyuk alısveris merkezi Cevahir Alısveris Merkezi’nde alısveris yapacak, gunun yorgunlugunu atmak icin mukemmel bogaz manzarasına sahip Emirgan’da kahvenizi iceceksiniz. Kitapta iletisim bilgilerinin de yer aldıgı sık restoranlarda da aclıgınızı gidereceksiniz.

Istanbul’u kapsamlı bir sekilde tanıtan bu rehberle Asya ve Avrupa kıtaları arasında kalan Istanbul’un buyusune kapılmamak mumkun degil…

Yayın Tarihi 2010-01-01
ISBN 9752306219
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil ARAPCA
Sayfa Sayısı 144
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 11.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.