Avrupanın Gelecek Sınırları

Yazar: Olli Rehn

1001 KITAP

AB neden Turkiye ile muzakere ediyor. Cunku Avrupa bizim degerlerimize, hukukun ustunlugune ve ortak politikalara sahip cıkan istikrarlı, demokratik ve refah icinde bir Turkiye’ye ihtiyac duyuyor. Bu tamamen bizim cıkarlarımızı ilgilendiren bir konudur cunku zamanımızın getirdigi en buyuk zorluk, Avrupa’nın hem kıtanın icinde, hem de dısında Islam ile olan iliskisidir. Turkiye istikrarsız Ortadogu’da bir istikrar abidesidir.
Istatistiklere gore, bugun basta Almanya, Fransa ve Ingiltere’de olmak uzere Avrupa’da 12 ila 15 milyon arasında Musluman yasamaktadır. Bu durum, Avrupa’nın demogratik yapısını hızlı bicimde degistirmektedir. Ornegin Berlin’de Protestanlıgın ardından en buyuk ikinci dini inanc Katoliklik degil, Islam’dır.
Pek cogu AB uyesi devletlerin vatandasları olmak uzere su anda AB’de milyonlarca Musluman yasadıgına gore, AB’yi bir Hıristiyan kulubu olarak nitelendirmek anlamsızdır.
Irak, Iran ve diger Ortadogu ulkelerindeki gelismeler, dinler ve medeniyetler ya da enerji ile ekonomik buyume arasındaki iliskilerde AB ve Turkiye’nin birbirlerine ihtiyacları var. Iste bu yuzden Turkiye’nin AB’ye katılımını destekliyoruz. Guvenlik, ekonomik, enerji ve uygarlasma meselelerinde ortak degerleri ve cıkarları paylasıyoruz.
Olli Rehn

Cevirmen: Hasan Kaya
Cevirmen: Onur Sen
Yayın Tarihi 2007-06-07
ISBN 9758992195
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 208
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.