Arkadan Mudahale & 3 Temmuz Sike Davası Sureci

Yazar: Kenan Basaran

ILETISIM YAYINLARI

3 Temmuz 2011’de baslayan ve “Sike Davası” olarak anılan dava Turkiye’nin uzerinde en cok konustugu davalardan biri oldu. Bir yonuyle milyonlarca insanın tutkusu olan futbol soz konusu oldugundan, bir yonuyle isin icinde politik bir hesaplasmanın yattıgı dusuncesi yaygın olarak dillendirildiginden… Baska bircok takım, yonetici ve futbolcuyla birlikte bilhassa “Fenerbahce Cumhuriyeti” mensuplarının ve kulup baskanı Aziz Yıldırım’ın yargılamada one cıkması davanın buyuk ilgiyle takip edilmesine de yol actı.

Kenan Basaran, Arkadan Mudahale’de basından beri yakından izledigi “Sike Davası” surecini tum boyutlarıyla aktarıyor: Iddianame, yargılama sureci, sanık ve tanıkların davranısları, “kriz yonetilirken” Futbol Federasyonu icinde yasananlar, ceza yargısı-spor yargısı arasındaki iliski, taraftarların tavırları, medyanın olayları yansıtırken aldıgı pozisyonlar… Sadece durusma salonlarında dogrudan tanık olduklarını aktarmıyor Basaran, mahkeme tutanaklarını da titizlikle inceleyerek olan bitenin arka planını netlestirmeye calısıyor.

Arkadan Mudahale, herhangi bir tarafı tutmadan, “sikeye bulasmıs oyunun” ne kadar tatsız oldugunun buyuk bir resmini ciziyor. Macların takım elbiseliler degil futbolcular arasında oynanması gerektigine inanan, saha dısından herhangi bir mudahale olmadıgında futbolun guzel bir oyun oldugunu dusunenler icin…

Yayın Tarihi 2013-04-18
ISBN 9750511677
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 285
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.