Arka Direkte Kendini Unutturmak

Yazar: Munir Ustun

PROFIL YAYINCILIK

IBRAHIM TENEKECI’nin ONSOZU’yle…

Simon Kuper, “Futbol asla sadece futbol degildir” teshisiyle aslında bir gercegi aralıyordu. Zamanında zevk ve eglence icin oynanan futbol bugun kitlelerin neredeyse yasam sekli haline geldi. Hatta insanlar neredeyse gunlerini, islerini ve tatillerini bile futbola gore ayarlıyorlar.
Her endustrilesen sektorde oldugu gibi futbol da guzellik ve estetik boyutunu eskiye oranla kaybetti. Bunda bircok faktor olabilecegi gibi ozellikle futbol yorumcu ve yazarlarının kalibresizligi cok etkili oldu. Surekli skandallardan bahseden, en kucuk bir olumsuzlugu cok buyuk bir olaymıs gibi yansıtan bu kalemsorler eliyle o guzelim futbol insanları kendisinden soguttu.
Her seye ragmen Albert Camus, Eduarda Galeano gibi futbola meraklı edebiyatcılar sayesinde futbolun seyrinin ve zevkinin tadına vardık. Cunku futbol hayatın bir dısavurumuydu. Onu cazibeli kılmak da iyi insanların isiydi.
Haber7.com’da yazdıgı guzel futbol yazılarıyla kavgaya ve agresiflige basvurulmaya ihtiyacı olmadıgını gosteren Munir Ustun “Arka Direkte Kendini Unutturmak” kitabıyla iyi bir is yapıyor.
Her takıma ve futbol insanına esit mesafede durmayı basaran yazlarıyla Munir Ustun bu spor dalından nefret edenleri bile bir nebze olsun rahatlatıyor.

Yayın Tarihi 2013-09-03
ISBN 9789759964122
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 200
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.