Anti – Kapitalist Manifesto

Yazar: Alex Callinicos

LITERATUR YAYINLARI

Sovyetler Birligi’nin dagılmasıyla, uzun bir sure hicbir engelle karsılasacagı dusunulmeyen kapitalist gucler, daha zaferlerin tadını cıkarmaya fırsat bulamadan, dunyanın her yerinde beklenmedik direnislerle yuz yuze geldiler. Sınıf, cinsiyet, etnik grup, yas, dil ve din olarak buyuk bir cesitlilik gosteren bir anti-kapitalist hareket, kokleri kadar cesitli eylem bicimleriyle sesini duyuruyor, gundemin on sırasına oturuyordu. Hararetli yeni bulusmalar, yeni gosteriler, yeni mucadeleler ve elbette yeni tartısmalar basladı.

Anti-kuresel ya da anti-kapitalist hareket neyi savunuyorduı Cogu kisinin sandıgı gibi, bu hareketler kuresellesmeye mi karsıydıı Yoksa ABD’nin dayattıgı neo-liberalizme miı Bu insanlar sokaklarda "Baska bir dunya mumkun!" diye bagırıyorlardı. Nasıl bir dunyaydı buı

Iste bu kitapta Alex Callinicos bu soruları yanıtlıyor. Callinicos bu hareketin gelisimini, hareket icindeki farklı politik gucleri, hareketin stratejik acmazlarını irdeliyor ve hareketin dogrudan kapitalizme karsı oldugu sonucuna varıyor.

Cevirmen: Derya Komurcu
Yayın Tarihi 2004-01-28
Orjinal Adı An Anti-Capitalist Manifesto
ISBN 9750402554
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 185
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.