Annemin de Basını Ezerler miı

Yazar: Guler Bugday

MEPHISTO

Annemin de Basını Ezerler miı, 12 Mart ve 12 Eylul fasizminin insanlarımıza yasatmıs oldugu maddi ve manevi iskencelerin tanıklıgıdır.
Bu kitapta, ulkemiz tarihinde demokrasinin kokten yok sayıldıgı, insan haklarının acımasızca ihlal edildigi, hukuksuzlugun kanun yapılarak uygulandıgı karanlık gunlerden bir kesit ele alınmıstır. Annemin de Basını Ezerler miı sorusunu, 1980 Turkiye’sinde ilkokulda okuyan bir kız cocuguna sorduran duyguyu nasıl anlatabilirizı
Korku!..Dehset!..Endise!..Panik..Ve barbarca uygulanan siddet! Yıllar sonra fasist darbenin arka perdesi aralandıkca, darbeyi yapanların gercek yuzu ve ulkeye yapılan ihanet daha somut olarak ortaya cıktı. Ancak, 12 Eylul’e zemin hazırlayanlar ne kurguladıkları kanlı savasta yitip giden genclerimizi, ne de islenen cinayetleri savunabiliyor!..
Oysa, tezgahlanan bolucu ve gerici kalkısmalara, kendini dıs guclere kiralayıp ulkeyi satanlara karsı demokrasiden ve laik cumhuriyetten odun vermeden mucadele etmek icin gecmiste yapılan hukuksuzlugun ve islenen tum cinayetlerin hesabı sorulmalıdır. Cunku aydınlık yarınlar gecmisin karanlıgı uzerinden insa edilemez.
Annemin de Basını Ezerler miı adlı bu roman, dunya jandarmalıgına soyunanların emri ile kan golu’nde oturup ulkeyi ipotek edenlerin gercek yuzlerinin hikayesidir. Ve bu kitap, ulkesini seven, insanca, onurluca, cagdas ve uygar bir yurttas olarak saygın yasamak istiyorum diyenlerin mutlaka okuması gereken bir romandır.

Yayın Tarihi 2006-07-14
ISBN 9758868535
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 600
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.