Anne Frank’ın Hatıra Defteri

Yazar: Anne Frank

EPSILON YAYINLARI

Anne Frank 12 Haziran 1942 ile 1 Agustos 1944 arasında gunluk tutmustur.
Mektupları, radyoda surgun olan Kultur ve Bilim Bakanı Bolkestein’in konusmasını dinleyene kadar sadece kendine yazdı .Bolkestein, savastan sonra Hollanda halkının Almanlardan gordugu zulme sahitlik eden tum belgelerin toplanıp yayınlanması gerektigini soyluyordu. Ornek olarak da gunlukleri veriyordu. Bu sozler Anne Frank’ı cok etkiledi ve savastan sonra bir kitap cıkarmaya karar verdi. Gunlukleri bu kitap icin temel olacaktı.
Anne Frank Bergen Belsen kampında 1945 yılının Mart ayında 15 yasında oldu. Aileden hayatta kalan tek kisi olan Otto Frank onun gunlugunu yayınladı. Anne Frank’ın Hatıra Defteri o zamandan beri dunyada en cok okunan kitaplardan biri oldu. Otuzun uzerinde dile cevrildi ve 16 milyon adet satıldı.
Ulkemizde de yayınlandıgı ilk yıldan beri aynı Ilgiyle okunan, okullarda ogretmenlerin referans kitap olarak tercih ettigi vazgecilmez kitaplardan biri oları ANNE FRANK’IN HATIRA DEFTERI’ni gozden gecirilmis baskısı ve orijinal dilinden yeni cevirisiyle bir kez daha okuyucularla bulusturmaktan onur duyuyoruz.

Cevirmen: Hakan Kuyucu
Yayın Tarihi 2015-02-06
ISBN 9944824514
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 341
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.