Anne Ben Niye Doyumsuzumı

Yazar: Uzman Psik. Ayse Yanık

HAYY KITAP

Doyumsuzluk, icsel bir fakirlesme ile yani maneviyatı yok edip onun boslugunu maddeyle doldurmaya calısmakla tarif edilebilir. Oysa madde dısında deger verdiklerimiz icsel olarak bizleri zenginlestirir; basta ailemiz ve akrabalarımız, arkadaslarımız, komsularımız ve onlarla yuruttugumuz manevi iliskiler bizleri mutlu kılar. Tabii ki, bu iliskilerin saglıklı bir sekilde yurutulmesi ve menfaate dayalı olmaması temel kosuldur!

Gunumuzde anne babaların ortak derdi cocuklarının elindeki ile yetinmemesi, paylasmayı bilmemesi, aldıkları hicbir seye deger vermemesi ve sevinmemesi, surekli yeni bir seyler istemesi… Ayrıca beyler eslerinin bitmeyen alısveris tutkusundan, hanımlar da eslerinin bitmeyen isteklerinden ve onlara kendilerini begendirememekten sikayetci…

Anne Ben Niye Doyumsuzumı iste bu ve benzeri sıkıntılarınıza ‘merhem’ oluyor ve hem cocuklarınızı hem de kendinizi doyumsuzluk hastalıgından kurtarmanın formullerini veriyor.

Modern zamanların insanları olarak, ‘gereksiz tuketim’ konusunda cogu kez caresiz kalıyoruz. Elimizdekilere sukur etmek yerine hep daha fazlanın, daha iyinin, daha guzelin, daha yeninin pesinde kosuyoruz. ‘Daha’lara ulasmak icin anın guzelliklerine sırtımızı donuyoruz. Bu arayısın sonu ise mutluluk getirmiyor. ‘Doymak’ ve cocuklarımızı ‘doyurmak’ mumkun olmuyor. Surekli tuketimin sonucu surekli doyumsuzluk oluyor. Doyumsuzluk ise ruhsal cokuntuleri, ayrılıkları, hastalıkları tetikliyor. Doyumsuzluk, sosyal yolla gecen, her kesimden insanın yakalandıgı ve tedavi edilmediginde ruhsal ve bedensel rahatsızlıklara neden olabilen ‘cok bulasıcı’ bir virus aslında!

Anne Ben Niye Doyumsuzumı tum anne babalar ve anne baba adayları icin yazıldı. Doyumsuzluk virusune karsı kendinizi ve cocugunuzu nasıl korunacagınızı ve eger bulastıysa nasıl kurtulacagınızı anlatıyor. Uzman Psikolog Ayse Yanık, artık mutsuz olan ve pek cogu depresyon, tukenmislik sendromu gibi rahatsızlıklardan dolayı psikolog ya da psikiyatrlara basvuran ve cogunlugu buyuk sehirlerde yasayan bu buyuk insan kitlesine sesleniyor. Onlara yol gosteriyor.

Yayın Tarihi 2014-02-14
ISBN 6055181543
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 182
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.