Anksiyete Bozuklukları ve Fobiler

Yazar: Aaron T. Beck

LITERA YAYINCILIK

Bilissel terapinin kurucusu Aaron Beck ve calısma arkadası Gary Emery’nin psikoterapotik alanda onemli bisr tedavi yontemi olarak kullanılan Bilissel Terapinin, anksiyete ve fobi tedavisinde de ne kadar etkili oldugunu klinik bulguların desteginde ortaya koydukları calısması Ansksiyete Bozuklukları ve Fobiler, sonraki pek cok calısmaya kuramsal cerceve olusturmus basat eserlerden biridir.

Iki bolumden olusan kitabın Beck tarafından kaleme alınan ilk kısmında anksiyete bozuklukları ve fobilerin klinik tablosu ayrıntılı olarak incelenmekte ve bu gorungulerin pek cok acılıma sahip cetrefilli yapılarını kavrayabilmek icin acıklamalı bir model sunulmaktadır. Gary Emery tarafından hazırlanan ikinci kısımda ise, anksiyete bozuklukları ve fobilerin bilissel modelleri temel alınarak gelistirilen sagaltıcı prensipler, stratejiler ve taklitler detaylı bicimde incelenmektedir.

Depresyonun tedavisinde basarıyla uygulanan Bilissel Terapinin, anksiyete fobiler ve bunlarla baglantılı bellek yanlılıkları, ortuk iliskilendirmeler, imaj kurma, panik bozukluklar, sosyal fobiler, travma sonrası bozukluklar, stres bozuklugu vb. alanlardaki uygulamalarını gostererek kuramın genisligini ve zenginligini okura sunmaktadır.

Cevirmen: Veysel Ozturk
Yayın Tarihi 2011-01-01
ISBN 9756329327
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 528
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.