Anadolu’nun Ruhu & Tasavvuf Felsefe Siyaset Konusmaları

Yazar: Mahmud Erol Kılıc

SUFI KITAP YAYINLARI

Anadolu’nun Ruhu, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıc’la tasavvuf, felsefe ve siyaset uzerine yapılmıs soylesilerden olusuyor. Kılıc, soylesi-kitap turundeki eserde genel manada ezoterizmin, hususi manada irfani gelenegin felsefi referans arayısındaki modern Turkiye’ye sundugu imkanları ortaya koyuyor.

Dunyada tasavvuf dusuncesi alanında soz sahibi olan Kılıc, gelenekteki dort katmanlı din anlayısının dini tefekkur dunyasındaki sıglık ve yuzeyselligin terapisinde nasıl onemli bir yere sahip oldugunu orneklerle anlatıyor. Peygamber dilinden soylenen "Rabbim bana seylerin hakikatini goster" dusturunu insani hayatın her alanına tasıyarak suretten manaya, kılıftan oze dogru bir yolculuga cıkmanın “anlama”daki onemini vurguluyor. Osmanlı ariflerinin "Biz iki anneden sut emdik" sozlerinin izini surerek Ibn Arabi ve Mevlana’dan Anadolu insanının aydınlanmasındaki iki buyuk kurucu figur olarak bahsediyor.

Bu soylesiler butununden cıkan mesaj cok carpıcı. Kılıc, tarihte hicbir kurucu rolu olmamıs marjinal grup ve dusunus tarzlarının dahi imtiyazlar elde edebildigi gunumuzde mazlum "tasavvuf"a hakkının ne zaman teslim edilecegini soruyor, sorusturuyor, sorguluyor…

Yayın Tarihi 2013-11-01
ISBN 9759161545
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 232
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.