Almanak 2005

Yazar: Kollektif

SOSYAL ARASTIRMALAR VAKFI

2005, hak ve ozgurluk kayıplarının yasandıgı bir yıldır. Bunun tersine bir gelismeyi de ancak Latin Amerika’da gormek mumkun olabiliyor.
Bu yılki calısmamızda ozellestirme ve emek dunyası agırlıklı olarak yer almıstır.
2005 ALMANAK ANALIZLERI, altı bolumden olusmaktadır. Birinci bolumde Ozellestirme-Emek Hareketi-Kuresellesme konularında analizler bulunmaktadır. Bu bolumde yer alan yazarlarımız: Erkan Aydoganoglu, Atilla Ozsever, Sabrina Kayıkcı, Ismail Sagdıc, Levent Dokuyucu, Ali Erhan Bilgin, Yuksel Akkaya, Aziz Celik, Zafer Aydın, Gaye Yılmaz, Nuray Sancar, Aslıhan Aykac ve Sibel Ozbudun.
Ikinci bolum, Ekonomi-Bankacılık-Tarım analizlerini iceriyor. Bu bolumun yazarları Gulten Kazgan, Berna Guler Muftuoglu, Oztin Akguc, Ahmet Atalık ve Bulent Falakaoglu.
Ucuncu bolum, Ortadogu-Turkiye analizlerinden olusuyor. Yazarları Temel Demirer
Semih Hicyılmaz, Ihsan Caralan Sezai Sarıoglu, Yasemin Ozgun Cakar, Atilla Gokturk
Kamil Tekin Surek, Aydın Cıngı ve Nevzat Onaran.
Dorduncu bolumu, Cevre-Kentlesme konusuna ayırdık. Yazarları Melda Keskin ve Murat Kayıkcı.
Besinci bolum, Kultur-Sanat-Etkinlikler baslıklı bolum. Yazarları Cengiz Gundogdu, Sennur Sezer, Ebru Mocos, Adnan Ozyalcıner, TUSAM, Serpil Ozaloglu ve Gulsum Cengiz.
Altıncı bolum, Partiler’e ayrıldı. DTP, EMEP, ODP, TKP.
Bildiginiz gibi ALMANAK kolektif bir calısmanın urunudur. Bireysellesmenin, teklesmenin pirim yaptıgı bir donemde boyle bir calısmayı surdurebilmek ciddi bir destekle mumkun olabilmektedir. Bu nedenle bize desteklerini esirgemeyen akademisyenlere, arastırmacılara, yazarlara, meslek orgutlerine, sendikalara, partilere ve emegi gecen herkese Sosyal Arastırmalar Vakfı olarak tesekkur ederiz.
Sosyal Arastırmalar Vakfı
Yonetim Kurulu

Yayın Tarihi 2006-09-29
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.