Allen Iverson Efsanesi & Yalnızca Gucluler Ayakta Kalır

Yazar: Larry Platt

MAVI AGAC

Hem spor yıldızı, hem anti kahraman, hem hip-hop ikonu olan Allen Iverson, etrafındaki engellerin ustesinden gelip Amerikan populer kulturune dahil olmayı basarmıstır, ustelik hic odun vermeden. Philadelphia 76ers takımının 182 santimlik oyun kurucusu, asi dovmeleri ve gangster tarzı orulu saclarıyla spor dunyasının en tanınan ve en cok tartısılan yıldızlarından biridir. Sixers’ı arka arkaya bes sezon playoff’a tasıyan Allen Iverson’ın kenar mahallelerde gecen sorunlu cocuklugundan NBA super yıldızlıgına uzanan inanılmaz yukselisi, 2001 yılında takımını finale tasıması ve yine o sene kazandıgı en degerli oyuncu odulu ile taclanmıstır. Daha once hicbir yerde yayınlanmamıs ve ozel roportajlarla elde edilen bilgiler iceren ve Iverson’ın yakın cevresinin essiz katkılarıyla hazırlanmıs olan Yalnızca Gucluler Ayakta Kalır, yeni efsanenin arkasında yatan gerceklerin ilk detaylı incelemesidir.
Bu kitap, tıpkı Iverson gibi, hassas ve tehlikeli noktalar arasında caba harcamadan geziniyor ve gercek bir Amerikan efsanesinin arkasındaki gizemi ve insaniyeti ortaya cıkarıyor. Yalnızca Gucluler Ayakta Kalır, kulturel ufkumuzda iz bırakmayı basaran en yetenekli ve kıskırtıcı dahilerden birinin buyuleyici bir portresini ciziyor.
MICHAEL ERIC DYSON, Holler If You Hear Me: Searching for Tupac Shakur kitabının yazarı.
Yalnızca Gucluler Ayakta Kalır, Allen Iverson’ın basketbol yetenekleri kadar Amerika’daki siyah beyaz ayrımına da deginmektedir. Bu kitapta Iverson, sadece –lakabı gibi- cevap degildir. Larry Platt tarafından yapılan dikkatli cozumleme ile aynı zamanda bir soruyu da temsil etmektedir: Acaba Amerika koklerine sadık kalmak isteyen siyah bir sporcuyu kabullenebilir miı”
TAVIS SMILEY, Ulusal Halk Radyosunda (NPR) yayınlanan The Tavis Smiley Show isimli programın yazarı ve sunucusu.

Cevirmen: Ozgur Deva
Yayın Tarihi 2015-04-30
ISBN 9759963224
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 357
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.