Alevi Bektasi ve Caferi Inancında Kur’an ve Ehl-i Beyt

Yazar: Sadrettin Palaoglu

ISTIRAK YAYINLARI

Alevi-Bektasi inancı uzerine cok sayıda kitap yayınlanıyor. Bunların bir kısmı gercekten de konuyla yayından ilgilenenlerin, konuyu aydınlatma, derdini anlatma gayretini ifade ederken, bir kısmı ise yonlendirme amaclı, toplumdaki bolunmeleri derinlestirme, Alevi-Bektasi inancını tarihsel koklerinden(toplumcu bir islam gelenegi) uzaklastırma amaclı calısmalardır. Islam dısı bir Alevilik-Bektasilik dusuncesinin pompalanması, Batıcı modernist bakısların bir yansıması oldugu kadar, toplumdaki onyargıları korukleyici, toplumdaki bolunmeleri kıskırtıcı bir ozellik de tasımaktadır.

Sadrettin Palaoglu profesyonel bir yazar degildir, ama konuyla yakından ilgilenmis, once kendi merakını gidermeyi amaclayarak konuya yonelmis, kulturel birikimini arastırmalarıyla sentezlemis, sonra da derdini baskalarına anlatmayı onemsemis bir aydın kisiligimizdir.

ALEVI, BEKTAS-I ve CAFER-I INANCINDA KUR’AN Ve EHL-I BEYT kitabı, islamın ik donemindeki bolunmeleri, Ehl-i Beyt’e yapılan zulumleri Hz. Ali ve Alevi-Bektasi-Caferi inancına sahip olanların gozunden anlatıyor. Alevi-Bektasilerle ilgili onyargılara sahip olanlar icin, onyargılarını gozden gecirmesini saglayacak, tarihsel ve dini referansları guclu bir kaynak.

Yayın Tarihi 2012-06-20
ISBN 6055292027
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 592
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.