AKP’yi Cozdum Iste Kılavuzu

Yazar: Gurbuz Evren

KARINCA YAYINLARI

AKP, kendisini her zaman tek basına iktidara tasıyacak %35’lik cekirdek bir secmen kitlesi olusturuyor. ”Sadaka Siyaseti”ni basarıyla uygulayan AKP, bunun icin devletin olanaklarını da sonuna kadar kullanıyor. Sadaka Siyaseti ”Yardım bagımlısı” kitle yaratmaktadır. Toplumda nasıl alkol, sigara, uyusturucu bagımlısı varsa artık yardım bagımlıları da vardır.

Yardım bagımlısının onceligi, Ataturk degildir, laiklik degildir, yolsuzluklar degildir, Cumhuriyetin degerleri degildir, ulus-devlet degildir, Kıbrıs degildir, teror orgutu PKK’ın saldırıları degildir, ulusal cıkarlar hic degildir. Oncelik ısınmaktır, karnını doyurmaktır, cocuklarının gereksiniminin karsılanmasıdır. Kısacası her turlu yardımdır.

Artık Turkiye’de siyaset eski kurallara ve dinamiklere gore islemiyor. Eskiden A partisi iktidara gelir, basarısız olunca olunca ya da ekonomi bozulunca yerine B partisi gelir, bu parti de basarısız olursa duzenlenecek secimde bu kez C partisi gelirdi. Bu donem kapandı. Iktidar degisimini eski alıskanlıklara gore yapmayacak yardım bagımlısı ve secmen kitlesi olusturuldu.

Yayın Tarihi 2009-02-16
ISBN 6055828097
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 254
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.